Başkanın Mesajı

Sizlerle daha güzele...

 

Değerli yardımseverler,

2014 yılı gerek dünya ekonomisi ve gerekse ülkemiz için gerçekten kritik bir yıl oldu. Küresel çapta yaşanan ekonomik kriz hala etkilerini belli alanlarda sürdürmeye devam ediyor.

Başta işsizlik olmak üzere toplumları etkileyen olumsuzluklar hala önlenebilmiş değil. Böyle bir ortamda özellikle sosyal dayanışmayı ve yardımlaşmayı sağlayan çalışmalar daha büyük önem kazanıyor.

Krizler belli dönemlerde toplumsal hayatı etkileyen önemli olaylar. Ancak toplumsal krizlerin en az seviyelere düştüğü dönemlerde bile sosyal dayanışma ve yardımlaşma oldukça büyük önem arz ediyor.

Hayatın çeşitli zorlukları karşısında çaresiz kalan insanlar her zaman olabiliyor. O kadar ki, bugünün zengin sayılabilen insanları, yarının yardıma ihtiyaç duyan insanları haline gelebiliyorlar.

İşte bu açıdan bakıldığında, derneğimiz Bursa’da oldukça önemli bir görevi yerine getiriyor.

Belli söylemlerle sizleri bir duygu yoğunluğuna sokup yardım toplamak gibi bir gayemiz yok. Oldukça net ve açık bir şekilde söyleyebileceğimiz tek şey; “Gerçekten belli araştırmalar sonucu yardıma ihtiyacı tesbit edilenlere birlikte el uzatalım” ifadesidir.

Derneğimiz her ay düzenli olarak yaklaşık 500 aileye yardım etmektedir. Bu da yaklaşık 2000 kişinin yardım alması anlamına gelmektedir ki, Bursa’nın %1’i demektir.

Yoksulluğun yaygınlaştığı düşünüldüğünde yaptığımız yardım her ne kadar bizim için büyük görünse de, aslında toplumsal açıdan çok düşük seviyelerdedir.

Gönlümüzden geçen, nerede aç ve açıkta olan insan varsa onlara ulaşmak. Bu hedef için durmaksızın çalışıyoruz.

Reklamsız, abartısız ve alçakgönüllülüğümüzü elden bırakmadan ve yardım ettiğimiz her ferdi kendi ailemizin bir parçası görüyoruz.

Bizi hedefimize kilitleyen yegane şey, sizlerden aldığımız destek.

Kışın dondurucu soğuklarda hissedilen sıcaklık, kurban bayramında kurban hazzını yaşayan fakirler, okullarına giderken çantası dolmuş olan çocuklar; hepsi sizlere duacı...

Sizlerle varolmanın bize kattığı güç ile her yıl yaptığımız yardımların artması en büyük dileğimiz.

Çabalarınız ve gayretimiz sürekli olsun...